Obrázek1.png

Historie

2015
     - rok 2015 znamená pro Fork Road raketový start na tuzemská pódia. Po skromnějších začátcích se dostává až na nejvýznamnější bluegrassové festivaly v ČR jako je Banjo Jamboree, nebo BG Marathon. Na prvním jmenovaném si kapela vyslouží pozvání do pořadu Českého rozhlasu Olomouc (video záznam vystoupení je dostupný na youtube). Celkem Fork Road odehraje 21 vystoupení v různých koutech republiky. Fork Road zaznamenává první úspěchy v hudebních soutěžích. Na festivalu White Stork získává cenu publika, vyhrává i základní kolo Notování.
              
     - v průběhu roku kapela velmi intenzivně pracuje na doplnění repertoáru o česky zpívané skladby. Na podzim pak nahrává demo pro prezentaci kapely v roce 2016. Díky němu získává pozvání na mezinárodní BG festival EWOB 2016 v holandském Voorthunizenu. Kapela nezahálí ani v oblasti vlastní tvorby. Jako první autorský počin prezentuje instrumentální skladbu Martina Ješety Free fall.
2014
Fork Road …
     - je mladá hudební skupina, založená na podzim 2014, poskládaná z muzikantů, kteří nasbírali zkušenosti v kapelách jako je Funny Grass, Flastr, The Noodles band, nebo Fair Play Grass. Repertoár tvoří průřez žánrem, počínaje tradicionály, přes modernější skladby, až po gospel. V tradičním nástrojovém obsazení (banjo - Lukáš Balatka, kytara - Honza Hušek, mandolína – Martin Ješeta a kontrabas – Robin Franc) je kladen důraz na precizní, instrumentální provedení. Zejména v gospelech pak nachází uplatnění vokální projev všech čtyř členů.

 - hlavním cílem kapely je stát se divácky atraktivním představitelem žánru, nejen pro bluegrassové publikum. Vedlejším cílem je postupné začleňování vlastní tvorby do kapelního repertoáru.
Fork Road

Severočeská kapela hrající akustickou hudbu napříč žánry.
(bluegrass, newgrass, gospel atd.)

Aktuální vystoupení

18.08.2018 - Svijanské Pivobraní - Svijany
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one